خرید اینترنتی فایل(دانلود تحقیق بررسی بازار فولاد در جهان و ایران)

دانلود تحقیق بررسی بازار فولاد در جهان و ایران|40273259|vlj34011568|بررسی بازار فولاد جهان و ایران,فولاد,تولید فولاد در جهان ,ساختار بازار جهانی فولاد,قیمت فولاد و محصولات فولادی
با ما باشید با یکی دیگر از فایل های قابل دانلود با عنوان : دانلود تحقیق بررسی بازار فولاد در جهان و ایران

فصل اول : بازار جهانی فولاد

3 1-1)مقدمه

3 1-2) تولید فولاد در جهان

6 1-2-1) رشد تولید فولاد در مناطق مختلف جهان

7 1-2-2) دلایل كاهش رشد تولید فولاد در كشورهای صنعتی

8 1-3) رابطه تولید فولاد با میزان درآمد كشورها

9 1-4) بزرگترین شركت های تولیدكننده فولاد در جهان

11 1-5) بررسی تكنولوژی های تولید فولاد

12 1-6) ساختار بازار جهانی فولاد

14 1-7) تجارت جهانی فولاد و محصولات فولادی

14 1-7-1) صادرات و واردات جهانی

16 1-7-2) تعرفه فولاد و محصولات فولادی در جهان

17 1-8) قیمت گذاری و بورس

19 1-9) قیمت فولاد و محصولات فولادی

فصل دوم : بازار فولاد در ایران

21 2-1) مقدمه

21 2-2) تولید فولاد درایران

23 2-2-1) تولید فولاد خام

23 2-2-2)تولید محصولات فولادی

25 2-3) ساختار بازار

27 2-4)پیش بینی تولید فولاد در برنامه چهارم توسعه

28 2-5) مصرف فولاد و محصولات فولادی در ایران

30 2-6) صادرات و واردات فولاد و محصولات فولادی در ایران

32 2-7) تعرفه فولاد و محصولات فولادی

33 2-8) قیمت گذاری فولاد و محصولات فولادی

39 2-9) عملكرد فولاد در بورس فلزات تهران

40 3) خلاصه و جمع بندی

43 3-1) توصیه های سیاستی

45 منابع و ماخذ

مقدمه

فولاد تركیب بسیار متنوعی از آهن، كربن و عناصر آلیاژی است به طوری­كه می‌توان با تغییر مقدار و نوع این عناصر، تركیبات مختلف فولادی با خواص بسیار جالب و متفاوت را تولید نمود. اگرچه تاریخچه تولید فولاد به حدود 3000 سال قبل برمی‌گردد، ولی روش­های جدید جهت تولید محصولات فولادی در قرن 19 میلادی به كارگرفته شدند. توسعه تكنولوژی تولید فولاد در آن زمان، باعث تولید مقادیر بسیار زیاد این محصول گردید و در نتیجه كاربردهای جدیدی جهت استفاده از آن مثلاً در راه‌آهن و صنایع اتومبیل‌سازی به وجود آمد که از آن زمان تا به حال، دامنه کاربرد و تولید این محصول روزبه‌روز گسترش بیشتری یافته است.

علاوه بر ارزانتربودن فلز فولاد كه سبب مصرف فوق العاده آن می شود،
می توان به ویژگی های قابلیت آلیاژسازی و امكان انجام عملیات حرارتی و دیگر عملیاتی كه سبب ایجاد خصوصیات بسیار متنوعی در فولادمی شود اشاره كرد. ویژگی های مذكور تنوع عظیمی دركاربرد فولاد ایجاد كرده است. دامنه این تنوع از سوزن و سنجاق تا كشتی های عظیم الجثه اقیانوس پیما و آسمان خراشها گسترش دارد. ماشین آلات ساخته شده از فولاد، همه آنچه كه موردنیاز روزانه بشر است را می سازند. چنین گستره وسیعی از تنوع كاربرد كه امكان پایه گذاری و راهبری صنایع گوناگون را میسر ساخته ، مقدار مصرف آهن و فولاد را به معیاری برای داوری درمورد گستردگی صنعت دركشورها مبدل كرده است. صنعت فولاد به عنوان یکی از پایه‌های مهم اقتصادی هر کشور تلقی می شود و در برخی مطالعات مصرف سرانه فولاد را به عنوان شاخصی برای ارزیابی صنعتی بودن یک کشور برشمرده‌اند.

در بیش از 61 كشور فولاد تولید می شود و آهن و فولاد سهمی 2.5 درصدی از تجارت جهانی كالا را در برداشته و سهم آن از صادرات كالاهای كارخانه ای نیز بالغ بر 3.3 درصد است. در ایران نیز فولاد با حضور در بخش­های مهم تولیدی و صنعتی کشور، نقش بسیار مهمی را ایفا می­کند. این گزارش به شناخت بازار جهانی فولاد پرداخته و جایگاه ایران در این بازار تبیین می شود.

این گزارش در دو فصل تنظیم شده است، در فصل اول وضعیت فولاد در بازار جهانی مورد بررسی و در آن تولید ، تكنولوژی ، ساختار بازار فولاد و تجارت جهانی فولاد و محصولات آن مورد مطالعه قرار می گیرد. در فصل دوم نیز وضعیت تولید ، مصرف، ساختار بازار و تجارت فولاد و محصولات فولادی در كشور مورد بررسی قرار خواهد گرفت، در نهایت جمع بندی و نتیجه گیری خواهد شد.


مطالب دیگر:
📖مقاله اثر مشخصه هاي پوشش دهي بر ضخامت و خصوصيات پوشش پلاستيسولي پي وي سي بر روي فولاد CK45 در روش غو📖مقاله رفتار خوردگي و اكسايش فولاد CK45 آلومينيزه شده به روش سمانتاسيون جعبه اي📖مرغک دستگاه تراش طراحی شده در سالیدورک و کتیا📖میل لنگ و پیستون طراحی شده در سالیدورک و کتیا📖نوار نقاله طراحی شده در سالیدورک و کتیا📖نوار نقاله همراه موتور طراحی شده در سالیدورک و کتیا📖مقاله بهبود رفتار خوردگي منطقه جوش آلياژTi-6Al-4V توسط عمليات حرارتي📖پمپ گریز از مرکز طراحی شده در سالیدورک و کتیا📖پرس دستی طراحی شده در سالیدورک و کتیا📖رنده برقی طراحی شده در سالیدورک و کتیا📖ریل آتش نشانی طراحی شده در سالیدورک و کتیا📖ربات طراحی شده در سالیدورک و کتیا📖روتور توربین طراحی شده در سالیدورک و کتیا📖سشوار طراحی شده در سالیدورک و کتیا📖اسکیت طراحی شده در سالیدورک و کتیا📖طناب کوهنوردی طراحی شده در سالیدورک و کتیا📖تراکتور طراحی شده در سالیدورک و کتیا📖دستگاه خم ورق طراحی شده در سالیدورک و کتیا📖زباله دان طراحی شده در سالیدورک و کتیا📖مقاله فرآيند رسوب دهي الكتروشيميايي نانووايرهاي آلياژي كبالت- نيكل در تمپليت اكسيد آلومينيم📖مقاله بررسي تاثير عمليات حرارتي برگشت - پيرسازي مجدد بر خواص مكانيكي آلياژ آلومينيوم 7075-T6📖مقاله سنتز مكانوشيميايي نانوذرات دي اكسيد تيتانيوم📖مقاله بررسي تاثير ZrSiO4 بر شيشه سراميك PbO-SiO2-B2O3-K2O-TiO2-ZrO2-CaO📖مقاله شبيه سازي تاثير عيوب سطحي و اخالها برروي رفتار شكست و پيش بيني عمر رشد ترك خستگي محورهاي مورد📖مقاله مدلينگ پاشش مذاب در كنورترهاي مجتمع مس سرچشمه